Godina Milosrđa

Logo – je djelo isusovca o. Marka I. Rupnika – i predstavlja se kao mali kompendij teološke teme milosrđa . Prikazuje, naime , Sina koji stavlja na ramena zalutalog čovjeka. Autor koristi drag sliku prvotne Crkve koja prikazuje ljubav Kristovu koja dovršava otajstvo njegova utjelovljenja s otkupljenjem. Logo je napravljen tako da se iz njega raspoznaje lik Dobrog Pastira koji u dubinama dodire ljudsko tijelo i ljubavlju ga preoblikuje za promjenu života. Jedna pojedinost u logu ne može promaći: Dobri Pastir, s beskrajnim milosrđem na sebe uzima ljudsko te se ...

ŽUPNE OBAVIJESTI od 9. do 8.15. 2015. DAN Župna događanja SV. MISA I NAKANA PONEDJELJAK   + Zora Rabar, Fuma Babić                                  18 sati UTORAK   + ob. Popić i Rok                                                    18 sati SRIJEDA   + Antonia Bužleta; Kata Ljušanin                       18 sati ČETVRTAK Euharistijsko klanjanje u 17,30 sati + Anton Mužina; Ana, Mario Puja                    18 sati PETAK   + Franjo, ob. Benčić                                                18 sati SUBOTA   + Mario Pavlišić                                                      9 sati NEDJELJA   + za narod                                                                     9 sati + Miro, Anđa Maurac                                          10,30 sati   U subotu, 14.11. 2015. hodočašće u Padovu. Polazak 5,30 sati. ...

U petak, 6. studenoga 2015. vojni ordinarij mons. Juraj Jezerinac u zajedništu s porečkim i pulskim biskupom u miru mons. Ivanom Milovanom, policijskim i vojnim kapelanima, posveti će novi oltar s relikvijama bl. Miroslava Bulešića i obnovljenu crkvu koja će biti posvećena bl. Miroslavu Bulešiću kao i Policijska kapelanija za Policijsku upravu Istarsku. Zahvaljujemo se svima koji su dali svoj doprinos kod obnove crkve i preporučama se i dalje dobrim ljudima da nabavimo nove klupe za našu crkvu. vlč. Ilija Jakovljević

  ŽUPNE OBAVIJESTI od 2. do 8.11. 2015. DAN Župna događanja SV. MISA I NAKANA PONEDJELJAK   Misa na Groblju u 17 sati Misa u Valbandonu                                                          11 sati + Anamarija, Ana, Mato Tavra                                      17 sati UTORAK   zahvalnica                                                                          18 sati SRIJEDA   + Ana Babić                                                                       18 sati ČETVRTAK Euharistijsko klanjanje u 17,30 sati + Ivica, ob. Čelić                                                               18 sati PETAK  Posveta crkve i oltara u Valbandonu u 11 sati + Korina Stojanić                                                             18 sati SUBOTA   + Ivan, Magdalena, Božo, Anto Folo                       ...

ŽUPNE OBAVIJESTI od 5. do 11.10. 2015. DAN Župna događanja SV. MISA I NAKANA PONEDJELJAK   + zahvala na čast Majke Božje                            19 sati UTORAK 18,00: Sjednica Caritasa + ob. Grabar                                                          19 sati SRIJEDA BDM od Krunice + za obitelj                                                             19 sati ČETVRTAK   + ob. Kraljić                                                          19 sati PETAK   po nakani na čast sv. Kuzme i Damjana            19 sati SUBOTA Proslava 50. god. braka 16 sati Vjenčanje u 17 sati + Fumica Bartolić                                               9 sati NEDJELJA DANI KRUHA + ob. Pamić i Vrh                                                 10,00 sati Župna kateheza prema rasporedu Hodočašće Majci Božjoj ...

ŽUPNE OBAVIJESTI od 28.9 do 4.10. 2015. DAN Župna događanja SV. MISA I NAKANA PONEDJELJAK   + Blaž, Marčelo Ivan Macan + Mirko Novak                                                           19 sati UTORAK Sv. Mihael, Gabrijel, Rafael, ark. + Jela, Anto Kesten; + Ivan, Varvara Zvonek                                            19 sati SRIJEDA Sv. Jeronim + Iva, Dragica, Ana, Miho Racan                           19 sati ČETVRTAK Sv. Terezija od Dj. Isusa + Anđela Vitasović + Ivan, Danica Križman                                          19 sati PETAK Sv. Anđeli Čuvari +vlč. Josip Turčinović                                              19 sati SUBOTA Vjenčanje na Brijunima + Alex Peru                                                                   9 sati NEDJELJA

  DAN Župna događanja SV. MISA I NAKANA PONEDJELJAK Sv. Matej + Stjepan, Eda, ob. Butina                                         19 sati UTORAK   + Ana, Zdenka, ob. Radošević                                  19 sati SRIJEDA Trodnevnica (klanjanje) + Marija, Viktor Matošević                                        19 sati ČETVRTAK Trodnevnica (sv. ispovijed) + fam. Vlacchi                                                                 19 sati PETAK Trodnevnica +Aldo Balia; Ana Baškarad                                        19 sati SUBOTA SV. KUZMA I DAMJAN Svečana sv. misa                                                  11 sati NEDJELJA   + za narod                                                                     ...

Proslava sv. Kuzme i Damjana, 26.9.2015.

Proslava Dana Župe i sv. Kuzme i Damjana: TRODNEVNICA: Za blagadan sv. Kuzme i Damjana, naših nebeski zaštitnika, imat ćemo od srijede do petka duhovnu obnovu s početkom u 19 sati (bit će prigoda za sv. ispovijed). - U srijedu navečer na misu u 19 sati trebaju doći djeca 7 razreda - U četvrtak navečer na misu u 19 sati trebaju doći djeca 6 razreda - U petak navečer na misu u 19 sati trebaju doći djeca 5 i 4 razreda U subotu na svečanu sv. misu u 11 sati trebaju doći sva školska djeca (napose krizmanici i prvopričesnici) Proslava sv. ...