Blagoslov novog križnog puta

Blagoslov novog križnog puta

Župljani Fažane, nakon što su proširili kor u župnoj crkvi sv. Kuzme i Damjana, nabavili su novi umjetnički križni put od umjetnika Ivice Jurčevića te ga na početku korizme postavili u istoj crkvi. U petak, 16. veljače 2018., na početku pobožnosti Križnog puta, vlč. Ilija Jakovljević, župnik, blagoslovio je novi Križni put. Zahvalio se župljanima, napose obitelji Etinger i drugima, koji su dali svoj doprinos da se ovaj projekt realizira. Koordinator ovog projekta je bio župljanin Frano Perković.

Župnik je zaželio da nas novi Križni put potakne na snažnije življenje korizmenih odluka, napose da kao vjernici, unatoč svim kušnjama svjedočimo svoju vjeru. Izvanjsko ogledalo naše vjere je i naša župna crkva kao i druge koje ne samo da svjedoče o katoličkoj povijesti u ovom mjestu nego i sadašnjoj našoj brizi za naše svetinje. Župnik je zaključio riječima: sakralni spomenici i umjetnine danas na poseban način sudjeluju u evangelizaciji i svjedočenju kršćanski vrednota.

Nakon pobožnosti Križnog puta misno slavlje predvodio je mons. Ivan Milovan, porečki i pulski biskup u miru.