Proslava Sv. Elizeja

Proslava Sv. Elizeja

Proslava sv. Elizeja suzaštitnika Župe sv. Kuzme i Damjana u Fažani održana je 18. lipnja 2022. u organizacije Župe Fažana, DVD-a Fažana i Turističke zajednice Fažana.

Na početku misnog slavlja vlč. Ilija Jakovljević, župnik blagoslovio je darovni križ za crkvu sv. Elizeja. U propovijedi je pozvao da i mi slijedimo put sv. Elizeja kad je u pitanju naš odnos prema čovjeku. Elizej, kako nam svjedoči Biblija, živeći Božju ljubav i dobrotu učinio je mnoga čudesa kako bi ljudi spoznali pravog Boga. Svoj odnos prema Bogu u odnosu prema čovjeku. Nema ljubavi prema BOgu ako ona nije pokazana prema čovjeku.

Na kraju sv. mise molili su za blagoslov maslinika, vinograda i cijele turističke sezone. Župnik se zahvalio svima na koji su dali doprinos ovom slavlju a posebno DVD-u Općine Fažana i Dragani Sabadoš oko uređenja crkve i okoliša.

Sve je nazočne pozdravila direktorica Turističke zajednice Općine Fažana Melita Peroković.

Potom je održan tradicionalni koncert, a ove godine su nastupili: Ronald Braus, Vilma Grazia Žmak i Vesna Ivanović Ocwrik.

Druženje se nastavilo uz zakusku koju su pripremili sami hodočasnici i Turistička Zajednica.